Östgötarnas resultat i Vasaloppet

SKIDOR Årets Vasalopp, det 92:a i ordningen, har genomförts under ganska tuffa förhållanden med snöfall och runt noll grader.

Många åkare är från Östergötland och här ger vi er tider och placeringar på alla. Snabbast i herrklassen var Robert Eriksson från Björkfors som nästan nådde sin målsättning att sluta topp 50. Han slutade 58:a.

I damklassen var Ulrika Axelsson, Sya, snabbasta östgötska och placerade sig så högt som 14:e dam.

Herrar:

58) Robert Eriksson, Björkfors GOIF, 4.13.40 79) Martin Damm, Björkfors GOIF, 4.17.07, 132) Gustav Niord, Vreta Skid o MK, 4.20.32, 173) Dennis Lindberg, Grytgöls IK, 4.23.45, 196) Emil Lundborg, Sya SK, 4.25.40, 287) Peter Ettling, Skogspojkarnas OK, 4.33.34, 331) Erik Hägg, Finspångs SOK, 4.37.01, 496) Henrik Albertsson, Sya SK, 4.45.51, 508) Jonas Hägglund, Sya SK, 4.46.16, 544) Kjell Karlsson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 4.47.05, 549) Oskar Grangert, IK Nocout.se, 4.47.18, 566) Thomas Nordman, IK Nocout.se, 4.48.16, 633) Tomas Hagström, Sya SK, 4.50.36, 761) Emil Kalered, OK Denseln, 4.55.53, 797) Mattias Strid, Sya SK, 4.57.34, 868) Patrik Ullstrand, Söderköpings SK, 5.00.59, 921) Erik Engvall, OK Kolmården, 5.02.26, 1004) Claes Malm, Skogspojkarnas OK, 5.05.21, 1009) Henrik Zenob, Sya SK, 5.05.33, 1023) Simon Solsjö, Vreta Skid o MK, 5.05.56, 1063) Rikard Knutsson, Kumla SF, 5.06.59, 1196) Martin Hammarlund, Motala AIF SK, 5.11.28, 1207) Daniel Johansson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.11.52, 1253) Ulrik Karlsson, Lessebo OK, 5.12.57, 1301) Niclas Appleby, Linköpings SK, 5.14.43, 1351) Thomas Hylander, Tockarps IK, 5.16.26.

1357) Torbjörn Arvidson, OK Kolmården, 5.16.33, 1375) Linus Bornmar, IK Nocout.se, 5.16.55, 1399) Roger Nilsson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.18.03, 1419) Patrik Molander, Vreta Skid o MK, 5.18.28, 1431) Mats Ahl, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.18.38, 1475) HG Arvidsson, Sya SK, 5.20.57, 1533) Thomas Persson, Åtvidabergs IF, 5.22.16, 1535) Henrik Gustafsson, Sya SK, 5.22.19, 1544) Jonas Olsson, Östgöta Helikopter SK & IF, 5.22.34, 1589) Emil Svensson, Föreningen Engelbrektsloppet, 5.23.47, 1600) Henrik Ramstedt, Kimstad GoIF, 5.24.11, 1705) Erik Mattson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.27.13, 1745) Tore Wikander, Vreta Skid o MK, 5.28.11, 1784) Peter Ringstad, OK Kolmården, 5.29.34, 1789) Daniel Larsson, Norrköpings SK, 5.29.35, 1790) Anders Lindroos, AXA SC, 5.29.37, 1799) Oscar Modigs, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.29.47, 1812) Markus Eskilsson, IK Nocout.se, 5.30.17, 1834) Karl-Johan Johansson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 5.31.05, 1880) Pär Thudeen, Sya SK, 5.32.31, 1898) Magnus Forsberg, IFK Österbymo, 5.32.49, 1902) Daniel Karlsson, AXA SC, 5.32.53, 1922) Hans Pettersson, Linköpings SK, 5.33.44, 1947) Magnus Larsson, Vreta Skid o MK, 5.34.36, 1966) Markus Petré, IK Nocout.se, 5.35.01. 1985) Magnus Lundberg, Vreta Skid o MK, 5.35.41, 1993) Tomas Byström, Linköpings SK, 5.35.55, 2015) Tommy Holgersson, Forssa IK, 5.36.31, 2038) Michael Nilsson, Sya SK, 5.37.11, 2058) Alexander Friberg, Sya SK, 5.37.45, 2101) Jonas Ullstrand, AXA SC, 5.38.51, 2104) Niklas Åkerström, IK Nocout.se, 5.38.55, 2131) Per Videsäter, Skidklubben Glädjen, 5.39.52, 2138) Benjamin Lembke, Linköpings SK, 5.39.56, 2152) Patrik Meijer, Linköpings SK, 5.40.10, 2203) Karl Gard, Stalklubbens IF, 5.41.27, 2241) Daniel Erici, Linköpings SK, 5.42.01, 2250) Patrik Ljungberg, AXA SC, 5.42.10, 2273) Håkan Rindegren, IK Nocout.se, 5.43.03, 2286) Elias Karlsson, Linköpings SK, 5.43.35, 2291) Karl Karlström, Sya SK, 5.43.39, 2307) Mattias Petersson, OK Kolmården, 5.44.05, 2322) Fredrik Larsson, Skogspojkarnas OK, 5.44.27, 2383) Andreas Järnberg, IK Nocout.se, 5.46.11, 2481) Tomas Boman, Sya SK, 5.48.29, 2486) Danny Hallmén, Umara Sports Club, 5.48.33, 2506) Christian Tennstedt, Norrköping, 5.49.03, 2547) Nils Engstad, Vreta Skid o MK, 5.50.14, 2554) Peter Warlich, Linköpings SK, 5.50.18, 2561) Jonas Viklund, Rejlers IF, 5.50.23. 2587) Berne Strand, Vreta Skid o MK, 5.51.06, 2622) Thomas Orrenius, Ödeshögs SK, 5.52.11, 2632) Anders Hedliden, Linköpings SK, 5.52.32, 2638) Olliver Forsgren, Tidaholm SOK Sisu, 5.52.40, 2664) Richard Wiklander, OK Kolmården, 5.53.25, 2689) Tobias Lindroos, AXA SC, 5.53.56, 2729) Nils-Bertil Bertilsson, Kuddby IF, 5.54.54, 2730) Jan Kalered, OK Denseln, 5.54.55, 2770) Ola Hedberg, Vreta Skid o MK, 5.56.18, 2789) Andreas Kronhed, Ödeshögs SK, 5.56.39, 2796) Mattias Hallgren, AXA SC, 5.56.53, 2825) Gustav Stiernlund, Sya SK, 5.57.26, 2887) Johan Tell, IK Nocout.se, 5.58.52, 2910) Rikard Andersson, Stalklubbens IF, 5.59.31, 3015) Oskar Petersson, Finspångs SOK, 6.03.26, 3053) Peter Svensson, Linköpings SK, 6.04.22, 3078) Urban Nilsson, Vreta Skid o MK, 6.05.01, 3082) Simon Sjönneby, IFK Lindesberg, 6.05.05, 3100) Michael Hedlund, OK Kolmården, 6.05.24, 3113) Jan Ingeson, Skogspojkarnas OK, 6.05.53, 3153) Michael Hübsch, OK 64 Torpa, 6.07.10, 3178) Oskar Eriksson, Vikbolandet, 6.08.05, 3207) Emil Ljungdahl, Hjärnarps GH OL, 6.09.06, 3225) Björn Rydberg, Söderköpings SK, 6.09.30, 3226) Daniel Andersson, Linköpings SK, 6.09.33. 3227) Roger Johansson, OK Vargen, 6.09.34, 3236) Samuel Ahlberg, IFK Österbymo, 6.09.58, 3247) Morgan Lindstam, Sya SK, 6.10.12, 3264) Jan Karlsson, Ödeshögs SK, 6.10.47, 3265) Gustav Carlsson, Ödeshögs SK, 6.10.47, 3273) Karl Arvidsson, Sya SK, 6.11.07, 3275) Erik Bengtsson, Linköpings SK, 6.11.13, 3288) Markus Granström, Linköpings SK, 6.11.33, 3355) Robert Svensson, Föreningen Engelbrektsloppet, 6.13.56, 3387) Axel Andersson, Sya SK, 6.15.17, 3448) Marcus Oscarsson, Stalklubbens IF, 6.17.37, 3470) Marcus Bennstam, Linköpings SK, 6.18.17, 3486) John-Eric Carlsson, Ulrika IK, 6.18.44, 3519) Martin Johansson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 6.19.34, 3584) Rickard Stark, Lekeryd-Svarttorps SK, 6.21.31, 3598) Markus Isaksson, Sya SK, 6.21.43, 3619) Petter Ederö, Linköpings SK, 6.22.32, 3653) Fredrik Malmfors, Skogspojkarnas OK, 6.23.37, 3658) Andreas Pössl, AXA SC, 6.23.39, 3678) Håkan Linder, GOIF Tjalve, 6.24.27, 3705) Roger Berggren, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 6.25.06, 3740) Lars Östling, Linköpings SK, 6.26.16, 3746) Björn Röyter, Linköpings SK, 6.26.40, 3768) Simon Larsson, Stalklubbens IF, 6.27.24, 3809) Stefan Bengtsson, Sya SK, 6.28.47.

3832) Fredrik Olofsson, Ödeshögs SK, 6.29.21, 3857) Christian Johansson, Skeda IF, 6.30.14, 3912) Michael Zettergren, Vreta Skid o MK, 6.32.24, 3965) Emanuel Ekström, AXA SC, 6.34.24, 3985) Torbjörn Olovsson, Linköpings SK, 6.35.03, 4010) Hans Grimsell, Åtvidabergs IF, 6.36.00, 4018) Tomas Holmberg, Kisa SK, 6.36.11, 4040) Christoffer Lindkvist, Sya SK, 6.37.27, 4047) Bobby Granath, IFK Österbymo, 6.37.44, 4085) Peter Isaksson, Åtvidabergs IF, 6.38.55, 4118) Kent-Åke Molin, Linköpings SK, 6.39.53, 4194) Gunnar Melin, OK Kolmården, 6.42.14, 4210) Jonny Lundberg, OK Kolmården, 6.43.00, 4230) Erik Pettersson, AXA SC, 6.43.32, 4259) Johan Proos, Kimstad GoIF, 6.44.39, 4273) Markus Lundquist, Sya SK, 6.45.05, 4279) Otto Carlander, Sya SK, 6.45.25, 4325) Josef Rundqvist, Borensbergs IF CK, 6.47.02, 4362) Christian Domfors, GOIF Tjalve, 6.47.54, 4364) Viktor Lindh, Sya SK, 6.47.58, 4446) Markus Linegård, IK Nocout.se, 6.50.42, 4449) Jörgen Damm, Kisa SK, 6.50.56, 4457) Johan Malmrud, Linköpings SK, 6.51.05, 4477) Martin Nisséus, Linköpings SK, 6.51.35, 4489) Carl Rapp, Linköpings SK, 6.52.13. 4510) Oskar Lyding, Linköpings SK, 6.52.48, 4550) Jonas Lysholm, Bodens SK, 6.54.17, 4566) Joel Birath, OK Kolmården, 6.54.42, 4590) Klas Johansson, AXA SC, 6.55.14, 4603) Emil Johansson, Vreta Skid o MK, 6.55.38, 4639) Markus Alfredsson, Åtvidabergs IF, 6.56.53, 4666) Tommy Karlsson, Rembo IK, 6.58.01, 4671) Nicklas Pettersson, Sya SK, 6.58.06, 4695) Björn Rubensson, AXA SC, 6.58.51, 4804) Fredrik Lööf, IK Nocout.se, 7.02.20, 4827) Mikael Matsson, Venjans AIK, 7.02.49, 4837) Lars Björk, Linköpings SK, 7.03.14, 4839) Mats Sjödin, Linköpings SK, 7.03.17, 4843) Lars Karlsson, Ödeshögs SK, 7.03.22, 4865) Mats Hammarström, IFK Österbymo, 7.03.46, 4868) Markus Nyström, Sya SK, 7.03.52, 4872) Stefan Andersson, Söderköpings SK, 7.04.10, 4934) Mattias Bergström, Norrköpings SK, 7.06.05, 5001) Henrik Engström, Stadium IF, 7.08.01, 5026) Torgny Billevik, IK Nocout.se, 7.08.44, 5065) Robert Enemård, OK Kolmården, 7.09.53, 5100) Jan-Erik Lundqvist, Linköpings SK, 7.11.03, 5115) Emil Larsson, Högbo GIF, 7.11.50, 5223) Mathias Kall, Sya SK, 7.15.21, 5230) Daniel Andersson, Vreta Skid o MK, 7.15.31.

5246) Anders Isaksson, Björkfors GOIF, 7.16.11, 5248) Niclas Adamovic, Sya SK, 7.16.13, 5316) Erik Malmfors, Skogspojkarnas OK, 7.18.32, 5362) Bertil Hult, Vreta Skid o MK, 7.19.56, 5530) Oskar Jakobsson, Åtvidabergs IF, 7.25.29, 5533) Mathias Rinaldo, Kisa SK, 7.25.39, 5547) Tomas Toss, Linköpings SK, 7.25.54, 5582) Tobias Augustsson, Godegårds SK, 7.27.17, 5624) Henrik Rosén, IK Nocout.se, 7.28.22, 5723) Nils Laestadius, Linköpings SK, 7.32.10, 5759) Anders Johansson, NAIS Orienteringsklubb, 7.33.13, 5784) Erik Sundblad, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 7.33.50, 5810) Tomas Johansson, Borensbergs IF CK, 7.35.12, 5816) Rickard Öst, IFK Österbymo, 7.35.22, 5844) Mats Johansson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 7.36.08, 5873) Martin Alfredsson, Åtvidabergs IF, 7.37.04, 5896) Mattias Adelman, Norrköping, 7.37.33, 5936) Petter Karlquist, IK Nocout.se, 7.38.49, 6006) Kenth Hjerpe, Kisa SK, 7.40.48, 6028) Stefan Stenfelt, Vreta Skid o MK, 7.41.23, 6034) Victor Johansson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 7.41.31, 6048) Patrik Lantto, IK Nocout.se, 7.41.50, 6051) Henrik Felixson, Scania IF Södertälje, 7.42.06, 6058) Anders Sundén, Åtvidabergs IF, 7.42.33, 6073) Martin Andersson, Sya SK, 7.43.08.

6161) Pierre Malteskog, Skidklubben Glädjen, 7.46.08, 6174) Nils Ross, Linköpings SK, 7.46.39, 6176) Pontus Gunnarsson, Grytgöls IK, 7.46.44, 6220) Thomas Timber, AXA SC, 7.48.19, 6226) Joakim Hedsköld, Vreta Skid o MK, 7.48.31, 6229) Rikard Gustafsson, Kimstad GoIF, 7.48.38, 6242) Christoffer Berggren, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 7.49.07, 6272) Claes Ahrén, Vreta Skid o MK, 7.50.12, 6335) Carl-Johan Dyverfeldt, Finspångs SOK, 7.52.13, 6339) Björn Holm, Sya SK, 7.52.19, 6388) Ulrik Abelson, Åtvidabergs IF, 7.53.32, 6389) Johan Netz, Ulrika IK, 7.53.43, 6425) Robert rostedt, Linköpings SK, 7.55.11, 6464) Mats Brunnberg, Vreta Skid o MK, 7.56.17, 6491) Anders Kim Johansson, Godegårds SK, 7.57.07, 6518) Andreas Bradley, OK Kolmården, 7.58.07, 6544) Alexander Pattyranie, Linköpings SK, 7.59.11, 6562) Mats Rudlund, Byske SK, 7.59.44, 6563) Martin Rudlund, Byske SK, 7.59.45, 6566) Patrik Oskarsson, Sya SK, 7.59.51, 6579) Anders Augustsson, Godegårds SK, 8.00.16, 6833) Joachim Zdolsek, Vreta Skid o MK, 8.10.36, 6856) Stefan Pettersson, Linköpings SK, 8.11.32, 6864) Simon Andregård, AXA SC, 8.11.42, 6875) Bernt Janninger, Vreta Skid o MK, 8.12.11.

6903) Johan Gustafson, Ålberga GIF, 8.13.12, 6931) Jörgen Svensson, Åtvidabergs IF, 8.14.12, 6958) Henrik Eng, Sya SK, 8.14.54, 7009) Anders Larsson, Kimstad GoIF, 8.16.31, 7015) Carl Ristenstrand, Linköpings SK, 8.16.48, 7045) Erik Gustafsson, AXA SC, 8.17.30, 7118) Magnus Daremo, AXA SC, 8.20.09, 7165) Niclas Jacobsson, Kimstad GoIF, 8.21.51, 7206) John-William Momark, AXA SC, 8.23.24, 7207) Patrick Berggren, Stalklubbens IF, 8.23.25, 7241) Fredrik Ahl, IK Nocout.se, 8.24.36, 7245) Jonas Bromö, Vreta Skid o MK, 8.24.44, 7291) Michael Stigenhed, Sya SK, 8.26.08, 7294) Joakim Kvist, IFK Österbymo, 8.26.11, 7318) Jörgen Hultberg, Kimstad GoIF, 8.26.43, 7361) Mattias Knudsen, Östgöta Helikopter SK & IF, 8.28.08, 7370) Niklas Nilsson, Linköpings SK, 8.28.21, 7383) Östen Gustafsson, Sya SK, 8.28.50, 7438) Sten Andersson, Kimstad GoIF, 8.30.34, 7451) Johannes Nordberg, AXA SC, 8.31.02, 7464) Nicholaus Lundbohm, Ekängens IF, 8.31.24, 7504) Tom Ottosson, Linköpings SK, 8.33.14, 7541) Oskar Eckerbom, Östgöta Helikopter SK & IF, 8.34.28, 7614) Leif Granström, Linköpings SK, 8.36.26, 7615) Erik Hammervik, Vreta Skid o MK, 8.36.26. 7626) Johan Leander, Horn-Hycklinge IF, 8.36.49, 7631) Simon Nyberg, NAIS Orienteringsklubb, 8.36.59, 7676) Leif Karlsson, OK Kolmården, 8.38.27, 7696) Markus Karlsson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 8.38.54, 7711) Lars Ljungström, Söderköpings SK, 8.39.24, 7738) Christer Cederlund, Ericsson Stockholm IK, 8.40.26, 7756) Olof Petersson, Vreta Skid o MK, 8.41.24, 7770) Peter Wangberg, AXA SC, 8.42.14, 7864) Christian Andersson, Vreta Skid o MK, 8.45.23, 7865) Nicklas Olofsson, AXA SC, 8.45.24, 7910) Patrik Petersson, Sya SK, 8.46.50, 7920) Lars-Olof Ohlsson, Sya SK, 8.47.12, 7959) Rickard Karlsson, Grytgöls IK, 8.48.45, 8020) Henrik Kalmsten, Landsbro IF SK, 8.51.06, 8061) Simon Jormelin, AXA SC, 8.52.37, 8070) Daniel Kågemalm, Linköpings SK, 8.52.51, 8077) Joakim Mårbring, Linköpings SK, 8.53.09, 8132) Emil Larsson, AXA SC, 8.54.55, 8149) Dan Nordqvist, Linköpings SK, 8.55.37, 8160) Arne Mårtensson, Linköpings SK, 8.56.16, 8207) Olov Trysberg, Gryts IF, 8.58.10, 8268) Fredrik Öhman, Karlslunds IF SF, 8.59.55, 8277) Martin Brolin, Öregrunds IK, 9.00.16, 8329) Sture Eklöf, Björkfors GOIF, 9.02.25, 8333) Mats Wallin, Vreta Skid o MK, 9.02.32. 8386) Erik Andersson, Grytgöls IK, 9.04.55, 8387) Björn Jansson, Grytgöls IK, 9.04.55, 8388) Per-Arne Holgersson, Ödeshögs SK, 9.05.00, 8421) Ronnie Sundlöv, Sya SK, 9.06.06, 8430) Ingemar Arvidsson, Linköpings SK, 9.06.36, 8434) Henrik Hillberg, AXA SC, 9.06.47, 8549) Martin Ottenklev, IFK Kättbo, 9.11.38, 8552) Joakim Gardell, Borensbergs IF CK, 9.11.43, 8562) Andreas Thörn, AXA SC, 9.12.16, 8573) Rickard Skogh, Åtvidabergs IF, 9.12.35, 8584) Jörgen Lööv, Vreta Skid o MK, 9.12.53, 8587) Fredrik Rylander, Regna IF, 9.13.02, 8607) Andreas Eriksson, Regna IF, 9.13.47, 8628) Staffan Gustavsson, Linköpings SK, 9.14.33, 8703) Isac Stigenhed, Sya SK, 9.16.48, 8712) Martin Magnusson, Nässjö Ski, 9.17.20, 8717) Anders Petersson, Åtvidabergs IF, 9.17.44, 8741) Roland Larsson, Linköpings SK, 9.19.04, 8752) Andreas Gustafsson, Linköpings SK, 9.19.38, 8755) Svante Pettersson, Åtvidabergs IF, 9.19.50, 8758) Måns Skytt, Kälens SK, 9.19.58, 8780) Jan Krisell, Vreta Skid o MK, 9.20.30, 8861) Hans Egbert, Sya SK, 9.23.31, 8869) Bengt-Ove Blomkvist, Björkfors GOIF, 9.23.38, 8910) Johannes Lindholm, AXA SC, 9.25.01. 8917) Mattias Cederborg, AXA SC, 9.25.28, 8947) Fredrik Ottenklev, IFK Kättbo, 9.26.34, 8973) Conny Wicksell, GOIF Tjalve, 9.27.22, 9017) Mikael Löke, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 9.28.48, 9023) Anton Danielsson, Grytgöls IK, 9.28.54, 9037) Bengt Alm, GOIF Tjalve, 9.29.42, 9054) Johan Lantz, Sya SK, 9.30.12, 9124) Ernst Aberger, Sya SK, 9.33.50, 9131) Thomas Sjögren Gustafsson, Motala AIF SK, 9.34.17, 9169) Roger Strömqvist, Skärblacka, 9.36.25, 9178) Magnus Hansson, Sya SK, 9.36.42, 9240) Per Johansson, Stalklubbens IF, 9.39.12, 9257) Per Benno, Linköpings SK, 9.40.00, 9270) Ulf Zarén, Sya SK, 9.40.49, 9272) Andreas Engström, AXA SC, 9.40.54, 9384) Kristian Nilsson, GOIF Tjalve, 9.45.35, 9385) Martin Johansson, Vreta Skid o MK, 9.45.36, 9409) Clas Andersson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 9.46.34, 9421) Remi Andre Skillingsås, Borensbergs IF CK, 9.46.50, 9446) Ludwig Pettersson, Sya SK, 9.47.44, 9473) Anton Thollander, IK Nocout.se, 9.48.24, 9476) Johan Hylander, AXA SC, 9.48.29, 9513) Robert Kallin, AXA SC, 9.49.24, 9514) Donny Johansson, AXA SC, 9.49.24, 9522) Patrik Karlsson, Kungsgårdens SK, 9.49.29. 9540) Henrik Theander, IK Nocout.se, 9.49.39, 9549) Bengt Werstén, Sya SK, 9.49.55, 9570) Rasmus Johansson, AXA SC, 9.50.05, 9625) Filip Sundevall, Grytgöls IK, 9.50.51, 9632) Leif Henrysson, Ödeshögs SK, 9.50.56, 9635) Åke Segerberg, Linköpings SK, 9.50.56, 9692) Niclas Andersson, Borensbergs IF CK, 9.51.41, 9695) Tom Jacobsson, Motala AIF SK, 9.51.44, 9875) Daniel Andersson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 9.54.59, 9876) Christopher Montecinos, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 9.55.00, 9991) Oscar Derke, Sya SK, 9.57.47, 10039) Andreas Myrén, Rejlers IF, 10.00.12, 10081) Sebastian Adolfsson, AXA SC, 10.02.53, 10095) Rasmus Råsmark, AXA SC, 10.03.49, 10113) Mikael Brunnberg, Vreta Skid o MK, 10.04.57, 10126) Anders Frenskar, AXA SC, 10.06.18, 10145) Henrik Jansén, Sya SK, 10.07.25, 10150) Bengt Rundqvist, Borensbergs IF CK, 10.07.45, 10151) Sven-Olof Svensson, Björkfors GOIF, 10.07.47, 10158) David Friis, Sya SK, 10.08.35, 10182) Johan Wernhede, Tierps IF, 10.09.41, 10196) Kristoffer Ritare, Linköpings SK, 10.09.56, 10200) Oskar Lagerqvist, Åby, 10.10.00, 10210) Magnus Sandström, GOIF Tjalve, 10.10.29, 10267) Filip Lindbast, Vreta Skid o MK, 10.14.29. 10279) Rickard Jacobsson, Norrköping, 10.15.03, 10320) Can Aktulga, AXA SC, 10.17.59, 10339) David Hellstedt, Norrköpings SK, 10.18.51, 10339) Johan Bahlner, Norrköpings SK, 10.18.51, 10341) Henrik Lenngren, Norrköpings SK, 10.18.51, 10406) Lars Gunnar Andersson, Sya SK, 10.22.39, 10414) Greger Westerdahl, Sya SK, 10.23.09, 10420) Johan Almgren, AXA SC, 10.23.31, 10421) Carl Dalgren, AXA SC, 10.23.31, 10452) Niklas Ohlson, Stadium IF, 10.25.20, 10478) Henrik Brofeldt, Vreta Skid o MK, 10.26.17, 10491) Pontus Zaar, Bullarens GOIF, 10.26.51, 10504) Lars Eriksson, Regna IF, 10.27.47, 10511) Lars Häggberg, Sya SK, 10.28.12, 10519) Henrik Nilsson, IK Nocout.se, 10.29.12, 10546) Niclas Kaller, Linköpings SK, 10.30.49, 10563) Timmy Pettersson, Sya SK, 10.31.35, 10584) Ulf Johansson, Vreta Skid o MK, 10.32.32, 10598) Niklas Hagberg, AXA SC, 10.33.24, 10617) Wåge Gustavsson, Österbymo, 10.34.23, 10625) Kjell Nilsson, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 10.34.45, 10676) Ove Johansson, OK Kolmården, 10.37.31, 10687) Johannes Nilsson, OK Gipen, 10.38.31, 10698) Joakim Lindner, AXA SC, 10.38.54, 10736) Olle Carlsson, Godegårds SK, 10.41.40. 10739) Johan Laudon, Sya SK, 10.41.58, 10764) Daniel Gustafsson, AXA SC, 10.43.01, 10774) Martin Karlsson, Gryts IF, 10.44.20, 10817) Staffan Karlsson, Linköpings SK, 10.47.34, 10830) Mats Gårdman, Linköpings SK, 10.48.32, 10835) Tommy Eriksson, Regna IF, 10.48.45, 10847) Jonathan Ronestjärna, AXA SC, 10.49.45, 10863) Petter Wallberg, AXA SC, 10.50.18, 10916) Robin Edgar, Södra Vi IF, 10.53.27, 10962) Niklas Von Schéele, AXA SC, 10.56.46, 11048) Erik Andersson, IK Gandvik, 11.03.21, 11114) Marcus Malmqvist, Björkfors GOIF, 11.07.28, 11172) Leif Jacobsson, Åtvidabergs IF, 11.12.36, 11175) Neil Yman, Vreta Skid o MK, 11.12.50, 11196) Thomas Sandberg-Karlsson, Brokind, 11.14.18, 11234) Victor Staffansson, AXA SC, 11.17.03, 11278) Peter Öjergren, IK Nocout.se, 11.21.45, 11285) Lars Holmlund, Boxholm-Ekeby Skidklubb, 11.22.32, 11319) Jonas Eklund, Vreta Skid o MK, 11.24.36, 11340) Tomas Stensson, Nässjö Ski, 11.26.12, 11343) Daniel Ankarstrand, AXA SC, 11.26.16, 11358) Niclas Oké, AXA SC, 11.26.47, 11411) Filip Södergren, AXA SC, 11.30.11, 11435) Rickard Johansson, IK Nocout.se, 11.32.19, 11436) Fredrik Jonsson, IK Nocout.se, 11.32.19. 11448) Mats Malmehed, Linköpings SK, 11.33.13, 11450) Jyrki Niskala, AXA SC, 11.33.18, 11475) John Johansson, AXA SC, 11.35.12, 11483) Göran Trysberg, Gryts IF, 11.36.01, 11497) Jonas Niklasson, Norrköpings SK, 11.36.57, 11501) Christer Broström, OK Denseln, 11.37.14, 11525) Niclas Ottenklev, IFK Kättbo, 11.39.37, 11536) Göran Olsson, Linköpings SK, 11.40.05, 11553) Thomas Larsson, Ulrika IK, 11.40.49, 11554) Patrik Kieback, Åtvidabergs IF, 11.40.57, 11595) Bo Olsson, Brandsbols SK, 11.44.21, 11675) Björn Fullmestad, Sya SK, 11.49.01, 11731) Hampus Delén, Linköpings SK, 11.52.11, 11819) Jonathan Nyberg, Norrköping, 11.57.48, 11862) Jani Simula, Norrköpings SK, 12.02.43, 11874) Åke Jarlhäll, Linköpings SK, 12.04.22, 11877) Tobias Wester, AXA SC, 12.04.27, 11891) Fredrik Pettersson, Linköpings SK, 12.06.19, Niclas Andersson, SK Ringen, 5.02.39.

Damer:

14) Ulrika Axelsson, Sya, 4.50.12, 29) Emelie Larsson, Finnskoga IF, 5.05.01, 48) Anna Waxegård, AXA SC, 5.28.29, 118) Sanna Tykesson, Sya SK, 6.06.09, 203) Jenny Sandh, IK Nocout.se, 6.49.51, 205) Lisa Dahlberg, Kimstad GoIF, 6.50.32, 230) Ebba Eriksson, Sya SK, 7.01.06, 231) Carina Kalered, OK Denseln, 7.01.20, 295) Lovisa Tobieson, IK Nocout.se, 7.22.59, 301) Elin Jakobsson, Sya SK, 7.25.09, 359) Linda Bengtsson, Sya SK, 7.45.28, 445) Anne Sjö, Norrköpings SK, 8.10.33, 452) Helena Wallenberg, Linköping, 8.13.32, 459) Irene Bertilsson, Kuddby IF, 8.14.38, 504) Berith Karlsson, Sya SK, 8.24.55, 517) Malin Johansson, AXA SC, 8.28.16, 543) Linda Edström, Sundsvalls OK, 8.31.58, 581) Anneli Borg, Kimstad GoIF, 8.41.43, 592) Maria Lundbom, Sya SK, 8.44.16, 603) Jessica Källsand, Björkfors GOIF, 8.47.04, 611) Erika Strömberg, Arjeplogs Sport Klubb, 8.48.34, 676) Carin Wilhelmsson, Linköpings SK, 8.59.37, 701) Elisabet Leitet, Linköpings SK, 9.04.13, 717) Lena Hallgren, AXA SC, 9.06.45, 719) Malin Olsson, Linköpings SK, 9.07.00, 780) Eleonor Kardell, Ödeshögs SK, 9.19.44.810) Ida Karlsson, Björkfors GOIF, 9.24.14, 857) Lena Göterdal, Linköpings SK, 9.30.37, 865) Tea Nygren, Linköpings SK, 9.32.17, 866) Ulrika Rasmussen, Linköpings SK, 9.32.18, 885) Johanna Hansson, Sya SK, 9.36.42, 888) Caroline Svensson, Linköpings SK, 9.37.39, 930) Maria Lantto, IK Nocout.se, 9.46.16, 1066) Jenny Lindgren, Kimstad GoIF, 9.58.24, 1116) Malin Lorentzson, Vreta Skid o MK, 10.09.51, 1125) Annika Ottosson, Linköpings SK, 10.12.21, 1219) Anita Jacobsson, Åtvidabergs IF, 10.31.17, 1258) Carina Gustafsson, Södra Vi IF, 10.39.05, 1274) Lovisa Bergström, AXA SC, 10.43.45, 1295) Pauline Mysinge, Bråvalla IK, 10.48.43, 1416) Emelie Janefjord, Vreta Skid o MK, 11.09.32, 1428) Frida Öhman, AXA SC, 11.13.00, 1443) Ewa Gustafsson, Linköpings SK, 11.14.35, 1472) amanda Bengtsson, IF Hallby SOK, 11.19.54, 1483) Katharina Eklund, Vreta Skid o MK, 11.24.36, 1527) Alexandra Eklund, IK Gandvik, 11.30.42, 1547) Jenny Derke, Sya SK, 11.35.15, 1591) Moa Nyman, Stadium IF, 11.41.33, 1608) Sara Helgstrand, Ålberga GIF, 11.44.38, 1621) Lise-Lotte Taaveniku, Skogspojkarnas OK, 11.46.19, 1715) Marie Waltersson, Vreta Skid o MK, 12.00.38.

 
 

Sport

  • Senaste nytt sport
  • Mest läst